Anasayfa / Oyun / Steam İndirme Hızı Ayarlama / Sabitleme / Düşürme

Steam İndirme Hızı Ayarlama / Sabitleme / Düşürme

steam indirme hızı sabitlemeSteam’den oyun indirenlerin yanıtını merak ettikleri bir soru var: İndirme hızını istediğim gibi ayarlayabilirim yada belli bir hıza sabitlemek mümkün mü? Bu yazıda bu soruların detaylı yanıtını bulabilirsiniz.

Daha önce Steam indirme hızı nasıl arttılır bunu anlatmıştım. Normal olarak herkes Steam’den satın aldığı oyunun olabildiğince hızlı indirilmesini ister. Ancak bu noktada bir sorun var.

Steam, Türkiye’de sunucu bulundurduğundan (internet bağlantı hızınıza göre) oldukça hızlı indirmeler yapabiliyorsunuz. Sunucuyu Türkiye olarak seçmeniz yeterli, eski göre çok daha az zamanda oyun indirebiliyorsunuz. Yalnız bu indirme yapılırken internet kaynaklarınız sonuna kadar kullanıldığından internette başka hiçbir işlem yapamıyorsunuz.

Gece indirmelerinde sorun yok, saat 2’den sonra açık bırak sabah inmiş olsun. Ama gündüz indirme yaparken internete bağlı olan hiç kimse sayfa bile açamayacak duruma gelebilir. İnternetin yavaşlaması bir yana, ne video izleyebiliyorsunuz ne de sıradan bir sayfayı görüntüleyebiliyorsunuz.

İndirme yaparken bir yandan da zaman geçirmek için gezinti yapacaksınız steam indirme hızını ayarlamak isteyebilirsiniz. Çünkü steam’den yapılan indirme dışında başka işlere de kaynak ayırmanız gerekiyor ve tek çare hızı düşürmek.

Steam İndirme Hızı Nasıl Sabitlenir?

Steam programını açın ve sol üstten Steam > Ayarlar’ı seçin.
Açılan pencerede soldan İndirmeler’i tıklayın.
Burada gördüğünüz “Bant genişliğini sınırla” seçeneğini indirme hızını düşürüp sabitlemenize yarıyor.

steam indirme hızı düşürme
steam indirme hızı düşürme

Sınırsız yazan seçeneğe tıklarsanız çeşitli hız limitlerini görüntüleyebilirsiniz. Limitsiz, internet kaynaklarının sonuna kadar kullanılması anlamına geliyor. İnternet bağlantı hızınıza göre bir seçenek seçebilirsiniz. Örneğin ben 16 MBPS kullanıyorum, indirmeyi olabildiğince hızlı yapması ancak başka işlerim için de kaynak kalması için 1,000 Kb/s seçiyorum. Siz de kendi internet hızınıza göre bir bant genişliği atayarak indirme hızınız sabitleyebilirsiniz.

steam indirme hızı sabitleme
steam indirme hızı sabitleme

En doğru ayara sabitleme yapmak için bütün seçenekleri tek tek deneyebilirsiniz.

Birde Buna Bak

eşleştirme sunucularına güvenilir bağlantın yok hatası nasıl çözülür

CS:GO “Eşleştirme sunucularına güvenilir bir bağlantın yok” hatası nasıl çözülür?

CS:GO oynayanlar bilirler, Valve’nin kendi sunucularına bağlanmak istediğinizde bazen “Eşleştirme sunucularına güvenilir bağlantın yok” hatası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir