Anasayfa / Uncategorized / Touchpad Kapatma | Laptop Dokunmatiği Nasıl Kapatılır?

Touchpad Kapatma | Laptop Dokunmatiği Nasıl Kapatılır?

Touchpad KapatmaTouchpad, farenin bulunmadığı durumlarda oldukça işe yarayan aracımız. Ek bir donanıma ihtiyaç duymadan temel fare fonksiyonlarının tamamını yapabilmeyi sağlayan Touchpad’i bazı durumlarda kapatmak gerekir.

Eğer laptop cihazınızı bir fare ile kullanıyorsanız ve touchpad’e ihtiyaç duymuyorsanız kapatabilirsiniz. Touchpad’i kapatmanın bir yararı da eliniz yanlışlıkla dokunsa bile aktif olmadığından bilgisayarınızda istemediğiniz bir şey yapamayacak olmasıdır.

Oyun oynayanlar iyi bilirler, oyun esnasında touchpad açıksa karakteriniz anlamsız hareketler yapabilir. Bunun nedeni teninizin siz fark etmeden touchpade değmesi ve tıklama yapmasıdır. Touchpad’i devre dışı bırakmak tüm bu sorunların önüne geçecektir.

Touchpad Nasıl Kapatılır?

Bu işlem için her cihazın farklı sürücüsü vardır. Touchpad sürücünüzü cihazınızın destek sitesinden indirerek kurun. Çoğu markanın touchpad driveri benzer ayarlara sahiptir. Touchpad driver yazılımını açıp turn off yada disable seçeneklerini işaretleyerek tocuchpadi kapatabilirsiniz.

Asus Touchpad Kapatma

asus touchpad kapatma
asus touchpad kapatma

Dell Touchpad Kapatma

dell touchpad kapatma
dell touchpad kapatma

Klavye Kısayolu ile Touchpad Kapatma

Touchpad sürücüsüne ulaşmak zor geliyorsa ve touchpadinizi belli aralıklarla sürekli açıp kapatmak zorunda kalıyorsanız kısayol tuşlarını deneyebilirsiniz. Bu yöntem yazılım arayüzünü kullanmaktan daha pratiktir. Bu işlem için klavyenizin FN tuşuna basılı tutarak F9 tuşuna basın. F9 tuşu değişiklik gösterebilir, üzerinde touchpadi ikonu olan F tuşunu bularak doğru olanı tespit edebilirsiniz.

touchpad kapatma tuşu
touchpad kapatma tuşu

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir