Anasayfa / Hesap Silme ve Kapatma / Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2018]

Tumblr Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2018]

tumblr hesap silmeTumblr dünyanın en çok tercih edilen blog platformlarından biri. Gifleriyle meşhur olan özellikle kadınların yoğun şekilde kullandığı bu platformda özgün bloglar açarak kayıtlar oluşturabilirsiniz. Diğer blog sistemlerinin aksine kullanımı daha karışık olan tumblr, yine de milyonlarca kullanıcıyı barındırıyor. Bu kullanıcılar sürekli etkileşim halinde olarak ana bloglarına takipçi çekebiliyorlar.

Bir e-posta kullanarak üye olunan sitedeki hesabınızı silmek isteyebilirsiniz, bu işlem oldukça basittir. Tumblr, bloglarını ve hesaplarını silmek isteyen kullanıcılar için özel bir sayfa oluşturmuştur. Aşağıda vereceğim tumblr hesap silme linkine tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Tumblr hesabını silmeye geçmeden önce bloglarınızı ve hesabınızı gözden çıkardığınıza emin olun. Ayrıca bir hesabın silinmesi ne anlama gelir mutlaka iyi anlayın. Sizin için değerli olabilecek bilgileri kaybetmek istemesiniz. Tumblr blog ve hesap silme işlemi geri dönüşü olmayan işlemlerdir.

Tumblr Hesabını Silmek Ne Anlama Gelir?

  • Tumblr hesabını bir süreliğine dondurmak yada kapatmak diye bir şey yoktur. Hesabı kapatmak, dondurmak ve silmek aynı şeylerdir.
  • Bir hesap ya tamamen silinir yada sonsuza dek açık kalır.
  • Hesabını kullanarak açtığınız blog alan adi adresi (alanadi.tumblr.com) başkaları tarafından kullanılabilir hale gelecektir.
  • Hesaba kayıtlı e-posta adresinle tekrar kayıt olabilirsin.
  • Silinen hesaptaki mesaj ve beğeni gibi bilgiler kurtarılamaz.
  • Hesabın silinmesi demek içindeki tumblr bloglarının da silinmesi demektir.

Tumblr Hesabı Nasıl Silinir?

Tumblr hesap silme linkine tıklayın: https://www.tumblr.com/account/delete

Sizi şöyle bir mesajın bulunduğu ekran karşılayacak: “Bir dur bakalım.
Tüm hesabını silmek istediğinden emin misin? Her şey silinecek. Kullanıcı adları, temalar, aramızdaki o sevgi bağı, beğendiklerin, iletiler ve şu ana dek yayımladığın tüm gönderiler, hepsi sonsuza dek yok olacak. Eminsen, aşağıdan oturum açarak onayla.

Bu sayfada e-posta ve tumblr şifrenizi girerek “Her şeyi sil” butonuna tıklayın.

tumblr hesap silme, blog silme, hesap kapatma ve dondurma
tumblr hesap silme, blog silme, hesap kapatma ve dondurma

Her şey bitti gitti.” mesajını gördüyseniz işlem tamamlanmıştır. Tumblr hesabınızı başarıyla sildiniz!

Tumblr hesabını sildikten sonra bloglarınızın yerine “Not found” ve “There’s nothing here.” mesajları gelecektir. Blog içerikleri tamamen görüntülenemez hale gelir ve kısa süre içinde de google’dan silinir.

Hesabınızı kapattığınız için pişman olduysanız aynı blog adresi ve e-postayla tekrar kayıt olup blog oluşturabilirsiniz. Ancak sildiğiniz hesaba ait kayıtları geri getiremezsiniz. Eski hesaptaki takip edilen bloglar, resimler, beğeniler ve oluşturulan postlar sonsuza dek silinmiştir ve kurtulamazlar.

Birde Buna Bak

Skype Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Skype, yıllardır hayatımızda olan bir anlık sohbet programı. Yazılı, görüntülü, grup sohbeti gibi hizmetleri tamamen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir