Anasayfa / Sosyal Medya / Twitch Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitch Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

twitch hesap silme ve kapatmaTwitch oyun yayıncılarının canlı yayın yapabildikleri, dünyaca ünlü bir platform. Oyuncular burada izleyicilere oyun oynadıkları sırada yayınlarını izletebilir ve para kazanabilirler.

Twitch yayını yapabilmek ve yayınlara katılmak içinse bir twitch hesabına ihtiyacınız vardır. Bir mail adresi ve şifre oluşturarak kaydolabileceğiniz twitch hesabıyla canlı yayın yapabilir veya yayınlara katılabilirsiniz.

Peki twitch hesabınızı nasıl silebileceğinizi biliyor musunuz? Yada nasıl kapatabileceğinizi? Twitch hesabınız artık işe yaramıyorsa onu tamamen silme şansınız var. Bir yayıncıydınız ve artık yayın yapmıyorsanız yada artık twitch yayınlarını izlemekten keyif almıyorsanız twitch hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Yada twitch’e geçici bir süreliğine ara vermek istiyorsanız hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Twitch Hesabını Kapatmak: Hesabı kapatmak demek kanalın geçici olarak dondurulması demektir. Gelecekte tekrar kanalınızı aktifleştirebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Twitch hesap mailiniz ve kullanıcı adınız hesabı aktifleştirene kadar korunur.

Twitch Hesabını Silmek: Twitch hesabını silmek kullanıcı adı ve mail bilgilerinin geri dönüşümsüz olarak ortadan kaldırılması demektir. Silinen hesabın kullanıcı ve mail bilgileriyle ne siz ne de bir başkası twitch’e yeniden üye olamaz (Artık olabiliyor). Silinen hesaptaki tüm mesajlar, abonelikler ve takip edilen kanallar ortadan kaldırılır.

Twitch Hesabı Nasıl Kapatılır?

Daha sonra tekrar twitch’e dönmeyi düşünüyorsanız twitch hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Bunun için ilk olarak aşağıdaki twitch hesap kapatma linkine giderek hesabınıza giriş yapın:

https://secure.twitch.tv/user/disable_account

Hesabı Devre Dışı Bırak” başlıklı sayfada parolanızı ve hesap kapatma nedeninizi yazdıktan sonra “Disable Account” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

twitch hesabı nasıl kapatılır
twitch hesabı nasıl kapatılır

 

Twitch Hesabı Nasıl Silinir?

Twitch hesabınızı geri dönüşümsüz olarak silmek istiyorsanız aşağıdaki twitch hesap silme linkine giderek hesabınıza giriş yapın:

https://secure.twitch.tv/user/delete_account

Delete Your Account” başlıklı sayfada şifrenizi girdikten sonra “Delete My Account” butonuna tıklayın ve işlemi tamamlayın.

twitch hesabı nasıl silinir
twitch hesabı nasıl silinir

 

Kapatılan Twitch Hesabı Geri Nasıl Açılır?

Yukarıda “disable-account” sayfasından hesabınızı geçici olarak kapattıysanız fakat geri almak istiyorsanız bu mümkün. Kapattıktan sonra hesaba kayıtlı mail adresinizi kullanarak üyeliğizi geri alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken giriş yaptığınız bölümde “Oturum açılırken sorun mu oluştu?” seçeneğine tıklamak. Ardından şifre sıfırlama sayfası açılacaktır, bu sayfaya kullanıcı adınızı ve mail adresinizi girip “Talimatları Gönder” butonuna tıklayın. Mail adresinize giden adresi açın ve hesabınızın yeni şifresini tanımlayın. Twitch güvelik adına böyle bir uygulama yapmış.

Hoşçakalın!

Birde Buna Bak

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram son görülmeyi nasıl kapatabileceğinizi biliyor musunuz? Yuva yıkan olarak tabir özellik hakkında detaylı bilgi …

8 yorumlar

  1. Hesabımı tekrar nasıl açıcam

  2. Arkadaşım hesabını silmedi, sadece dondurdu. Ancak şifresini vs. girip tekrar açmak istediğinde yanlış parola/kullanıcı adı diyor. Şifre değiştirme vs işe yaramadı. Dondurulan hesap nasıl geri açılır.

  3. Aynı kullanıcı adı ve hotmail ile hesap açmak için ne kadar süre geçmesi gerekiyor lütfen yardım edebilir misiniz?

    • Bende onu merak ediyorum hesabımı silmiştim önceden tamamen şuan o kullanıcı adıyla hesap açamıyorum ama giriş yapıncada böyle bi hesap yok diyor zaten ne zaman açabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir