Anasayfa / Mobil / Vodafone Gizli Numaralara Kapatma | Gizli Numara Engelle

Vodafone Gizli Numaralara Kapatma | Gizli Numara Engelle

Vodafone Gizli Numara EngellemeVodafone hat kullanıyorsanız ve gizli numaraların sizi aramasını engellemek istiyorsanız bu sorunu çözmek çok kolay. Vodafone tarafından sağlanan gizli numara engelleme servis hizmetini kullanarak sizi rahatsız eden gizli numaralardan sonsuza dek kurtulabilirsiniz.

Gizli numara hizmeti genellikle kimliğini gizlemek isteyen kötü amaçlı kişiler tarafından kullanılan bir yöntemdir. Operatörler tarafından ücretsiz sağlanan bu hizmet, kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilmektedir. Bu yazıdaki yöntemler sayesinde Vodafone kullanıcıları kendilerine gizli numaradan yapılan çağrıları kolayca engelleyebilecek.

1) Vodafone Yanımda Servisiyle Gizli Numara Engelleme

Vodafone Yanımda akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir bilgilendirme uygulaması. Bu yazılımı kullanarak kaç dk konuşmanız ve kaç gb internetiniz kaldığınız öğrenebilir, hattınıza tl yükleyebilir ve hattınızla ilgili pek çok ayara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu uygulamanın sağladığı imkanlardan biri de Gizli Numara Engelleme hizmeti. Vodafone Yanımda uygulamasını indirip kurduğunuzu varsayarak anlatıma geçiyorum.

1. Vodafone Yanımda Uygulamasını açın ve hesap bilgilerinizi girerek uygulamaya giriş yapın.

2. Uygulama ana sayfasındayken sağ üst köşede bulunan alt alta üç çizgi şeklindeki menü işaretine tıklayın.

3. Ayarlar > Hat Ayarlarım’ı seçin ve en alta inin.

4. Hat Ayarlarım kısmında “Gizli Numara Engelle” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği açık duruma getirin ve onaylayın (Hata verirse birkaç defa tekrar deneyin).

2) Vodafone Gizli Numaraya Kapalı Servisi

Önemli Not: İlk yöntemi kullanarak hattınızı gizli numaraya kapattıysanız bu yöntemi yapmanıza gerek yoktur.

Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek için ikinci yöntemimiz SMS üzerinden engelleme yapmak. Bunun için Vodafone’a isteğimizi ileterek hattımızı gizli numaraya kapatacağız.

1. GIZLI AC yazın ve 7046’ya numarasına mesaj atın yada 7046’yı arayın, işlem tamamdır.

2. Bu hizmeti iptal ettirmek yani hattınızı gizli numaralara açmak isterseniz GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj atabilir veya direkt olarak 7046’yı arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir