Anasayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Para Kazanmanızı Sağlayacak Web Sitesi Fikirleri

Para Kazanmanızı Sağlayacak Web Sitesi Fikirleri

web sitesi açma fikirleriİnternette web sitesi açarak para kazanmak mümkün. İstikrarlı ve kaliteli içerik üreten web siteleri hatrı sayılır para kazandırabiliyor. Tabii iyi içerik üretilse de bir kazanç sağlamayacak siteler de yok değil. Fakat biz bunlardan bahsetmeyeceğiz. Biz daha çok garanti kazanç sağlayacak site fikirlerinden bahsedeceğiz. Bu siteleri açıp yöneterek internetten gelir elde edebilirsiniz.

İnsanlar online kazanç yöntemlerini araştırırken web sitesi açma fikirleri istiyor ve “ne üzerine site açarsam para kazanırım” yada “hangi siteler çok para kazandırır” gibi soruları kendine soruyor. Bu yazıda hangi sitelerin size para kazandırabileceğine bakacağız.

Online Film Sitesi

film sitesi

Film siteleri içerik üretme sıkıntısı çekmeyen ve sabırla yönetildiği takdirde iyi gelir getiren sitelerin başında geliyor. Film sitesi açıp yönetmek en az iki kişiyle ve zaman ayırarak yapılacak bir iş. Fakat sabırla yönetilen kaliteli film siteleri mutlaka para kazandırıyor. Tabii bu işi yapmanın bazı zorlukları da var. Bu sorunların başında telif hakları geliyor. Bu nedenle film eklerken dikkatli olmanızda fayda var. Örneğin piyasaya yeni çıkmış ve Türk yapımı filmler kesinlikle yüklenmemeli.

 

Gezi Sitesi

gezi sitesi

Gezmeyi çok seviyorsanız çok da para harcıyorsunuz demektir. Peki hem gezmek hem de para kazanmak ister misiniz? Gezi siteleri insanların bir yere gitmeden önce bilgi almak için başvurdukları yegane kaynaklardır. Bu sitelere bolca reklam veren bulunabilir. Eğer siz de çok yer geziyor ve notlar alıyorsanız bunu profesyonel hale getirin ve bir gezi sitesi açın. Gezdiğiniz yerler hakkında bilgiler, fotoğraflar ve videolar yayınlayın. Sitenize reklam verenler dışında adsense reklamları ekleyerek de para kazanabilirsiniz. Turizm kategorisinin reklam veren bütçeleri yüksek olduğundan adsense geliriniz de hayli yüksek olacaktır.

 

Yemek Tarifleri Sitesi

yemek tarifleri sitesi

Büyükannenizden kalan bir yemek tarifi defteriniz mi var? Yada yemek yapmayı çok mu seviyorsunuz? Bildiklerinizi internete aktararak para kazanabilirsiniz. Yemek insanların vazgeçemeyecekleri bir bağımlılık. Özellikle hevesli genç hanımlar ve bekar genç erkekler internette yemek tarifi ara dururlar. Bildiği tariflere yenilerini eklemek isteyen meraklı ev hanımları da soluğu internetin başında alırlar. Hal böyle olunca yemek tarifleri dev bir sektör haline geldi. Özgün yazıların bulunduğu, lezzetli ve pratik tariflerin ardı arkası kesilmeyen yemek siteleri ziyaretçi akınına uğrar. Örneğin Nefis Yemek Tarifleri sitesi öyle değil mi? 2 ev hanımının girişimiyle dev bir site ve video kanalı haline geldi.

 

Oyun Sitesi

oyun sitesi

Oyun oynamaya meraklıysanız ve uzun süre bilgisayar başında kalıyorsanız bunu kazanca dönüştürebilirsiniz. Hem oyun oynayıp hem para kazanmak mümkün. Bir web sitesi kurarak oynadığınız oyunlarla ilgili rehber yazılar ve videolar hazırlayıp bunları yayınlayın. Özellikle CS:GO, PES, FIFA, LOL gibi oyunları rehberleri inanılmaz tıklanır. Oyunlarla ilgili ne – nasıl yapılır, incelikler, taktikler gibi faydalı yazılar yazarak yada video çekerek bunlardan para kazanabilirsiniz. Bilgisayar oyunlarının yanı sıra mobil oyunlarda büyük bir piyasaya sahiptir.

 

Yabancı Dil Sitesi

Yabancı Dil Sitesi

Ülkemizde son dönemlerde ekonomik olarak daralma olduğunun farkındasınızdır. İnsanlar ekonomik olarak çıkmaza girdiklerinden soluğu yurt dışında almaya karar verdiler. Bunun ilk adımı da dil öğrenmekten geçiyor. Dil öğrenmek uygulamalarının mağazadan kaç defa indirildiğine bakarsanız insanların bu işi ciddiye aldıklarını da görebilirsiniz. Kendiniz dil biliyorsanız ve bunu aktarmakta sorun yaşamıyorsanız bir site kurun ve bildiğiniz dilin gramer, konuşma ve yazma inceliklerini insanlara öğretmeye başlayın. Bu tür faydalı siteler kısa sürede gelir getirirler.

 

Spor Sitesi

 

Spor Sitesi

Ülkemizde özellikle futbolun takipçisi çok, spor konulu siteler de kısa sürede ziyaretçi çekebiliyor. Futbol dışında basketbolun da hatrı sayılır takipçisi var. Spor üzerine açılacak blog sitelerle iyi para kazanabilirsiniz. Bu sitelerde yasalara uygun iddia konularını da işlemeniz mümkün. Spor siteleri konu bulma sıkıntısı da çekmezler. Transferler, maçlar, turnuvalar, futbolcu yorumlar, teknik direktör yorumları gibi daha onlarca alanda yazı yazarak okunmasını sağlayabilirsiniz. Tek bir kulüp üzerine site açmanız da mümkün. Örneğin Barcelona hayranıysanız sadece Barcelona haberlerinin olduğu bir site açabilirsiniz.

 

Otomobil Sitesi

 

Otomobil Sitesi

Ülkemizde en az futbol kadar çok konuşulan bir başka konu ise Otomobil’dir. Ulaşımın vazgeçilmezi haline gelen ve hayatımızı kolaylaştırarak bize pek çok yarar sağlayan arabaların fiyatları, incelemeleri, kullanıcı yorumları, araç tavsiyeleri, ikinci el araba önerileri, araç parçaları hakkında bilgiler yada ne, nasıl yapılır gibi yazıların oldukça tutulduğunu söyleyebilirim. Arabalarla ilgili ayrıca muayene ücretleri, vergiler gibi konular da sıkça aratılmaktadır. Araba üzerine yazı yazmanız da şart değil, sadece resimlerden oluşan bir site yaratabilirsiniz.

 

Ekonomi Sitesi

 

Ekonomi Sitesi

İnsanların hem vazgeçemediği hem de reklam gelirlerinin çok yüksek olduğu alanlardan biri de Ekonomi. Çok fazla dalı olan bu bu kategoride Forex, Yatırım Tavsiyeleri, Kredi, Bankalar, Faiz Oranları, Vergiler, Bitcoin, Kur, Alım Satım, Borsa gibi onlarca konuda yazılar yazabilirsiniz. Dilerseniz tüm bu konuları tek bir sitede işleyebilir, yada içlerinden birini seçerek sadece o alana yönelik bir site açabilirsiniz. Bu alanların en önemli avantajı adsense gelirlerinin yüksek olmasıdır.

Birde Buna Bak

Twitch Yayını Yaparak Para Kazanmak

Twitch para kazanmanın detayları, twitch izleyici arttırma ve daha birçok bilgi yazıda! Twitch, profesyonel oyuncuların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir