Anasayfa / Sosyal Medya / Whatsapp Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2019]

Whatsapp Hesap Silme Nasıl Yapılır? [2019]

whatsapp hesap silmeWhatsapp kullanıyor musunuz? Elbette kullanıyorsunuz, herkes Whatsapp kullanır. Peki whatsapp hesabınızı nasıl sileceğinizi biliyor musunuz? Yada whatsapp hesabınızı kapatmayı? Hiç olmadı dondurmayı? Bilmiyorsanız öyleyse yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl 900 milyon olan aktif kullanıcı sayısı bu yıl 1 milyarı geçen Whatsapp ilerleyişine devam ediyor. Her geçen gün bu mesajlaşma uygulamasına yeni üyeler ekleniyor. Fakat bazı üyeler de buradan kaçıyorlar. Gizlilik endişesi, boş muhabbetler gibi bahanelerle insanlar whatsapp hesaplarını silmek isteyebiliyorlar.

Whatsapp Hesap Silmeyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Whatsapp hesabını geçici olarak devre dışı bırakmak, dondurmak veya kapatmak diye bir şey söz konusu değildir. Whatsapp, hesabınızı yalnızca silmenize izin verir. Yani “ben bunaldım, bir süre whatsapp hesabımı kapatayım, sonra geri açarım” diye bir şey yok. Hesap silindikten sonra bütün mesajlar, profil fotoğrafı, sohbet yedeğiniz ve tüm gruplar silinir. Bunun bilincindeyseniz işlem devam edin.

Ulaşamadığınız bir Whatsapp hesabını silemezsiniz: Telefonunuzun kaybolması veya farklı bir nedenden ötürü Whatsapp hesabınıza girmeniz mümkün değilse silmeniz de mümkün olmayacaktır. Ulaşamadığınız whatsapp hesabını sadece devre dışı bırakabilirsiniz. Bu konuyla ilgili detayları konun en altında bulabilirsiniz.

Whatsapp Hesabı Nasıl Silinir?

Android

  1. Whatsapp’ı uygulamasını açın.
  2. Sağ üst köşedeki Diğer işaretine dokunun.
  3. Ayarlar > Hesap > Hesabımı Sil
  4. Numaranızı girip onayladıktan sonra Hesabımı Sil butonuna dokunun.

iPhone

  1. Whatsapp uygulamasını açın.
  2. Ayarlar > Sohbet Ayarları > Gelişmiş > Hesabımı Sil
  3. Telefon numaranızı girip Hesabımı Sil’i seçin.

Telefonum Kayboldu, Whatsapp Hesabıma Ne Olacak? Kapatabilir Miyim?

Telefonunuz çalındıysa veya kaybolduysa whatsapp hesabınızı kapatabilirsiniz. Bunu yapabilmek için kullandığınız hattın müşteri hizmetlerini arayın ve durumu bildirerek SIM kartınızın (numaranızın) kilitlenmesini isteyin. SIM kartı bloke ettirdikten sonra telefonunuzun çalındığını, dolayısıyla hesabınızın başkalarının eline geçtiğini Whatsapp’a bildirin. Kayıp çalıntı durumlarıyla ilgili detaylı bilgi için: Whatsapp Kayıp veya çalınmış telefonlar

Birde Buna Bak

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram son görülmeyi nasıl kapatabileceğinizi biliyor musunuz? Yuva yıkan olarak tabir özellik hakkında detaylı bilgi …

1 yorum

  1. telefon kaybolduğunda veya numara değiştirdikten sonra eski whatsapp'ı silmek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir