Anasayfa / Uncategorized / Whatsapp Hikaye İndirme | Whatsapp Hikayeleri Nasıl İndirilir?

Whatsapp Hikaye İndirme | Whatsapp Hikayeleri Nasıl İndirilir?

Whatsapp Hikaye İndirmeWhatsapp hikaye indirme işleminin detaylarına bakıyoruz…

Hikayeler özelliği diğer sosyal medya platformlarının ardından Whatsapp’a da eklendi. Pek çok kullanıcı bunun güzel bir uygulama olmadığını düşünse de kullananların sayısı oldukça fazla. Whatsapp, hikayeler özelliği ile insanların uygulamada daha fazla vakit geçirmelerini ve daha fazla sosyalleşmelerini istiyor.

Siz ve arkadaşlarınız günün her saati dilediğiniz kadar hikaye gönderebiliyorsunuz. Durum sekmesinde görüntülenen hikayelerden birden fazla fotoğraf ve video atarak hikaye oluşturun ve herkese açık olarak paylaşın.

Peki Durum sekmesinde gördüğünüz ve çok hoşunuza giden bir hikayeyi telefonunuza indirmek ister misiniz? Sevdiğiniz ve kaydedip uzun süre saklamak istediğiniz bir hikayeye ait fotoğraf ve videoyu telefonunuza indirebilirsiniz. Yardımcı bir program aracılığıyla gerçekleştirilen bu işlemin detayları aşağıda…

Whatsapp Hikayeleri Nasıl İndirilir?

Whatsapp hikayelerini telefonunuza indirmek için “Status Saver For WhatsApp” isimli uygulamayı mağazadan indirin. Uygulamayı açtıktan sonra RECENT STORIES sekmesinde whatsapp listenizdeki kişilerin en son paylaştığı hikayeleri görebilirsiniz.

Uygulamanın en alt kısmında ise Pictures ve Videos seçeneklerini görebilirsiniz. Pictures en son paylaşılan fotoğrafları, Videos ise en son paylaşılan videoları görüntülemenizi sağlar.

Recent Stories sekmesinin yanında SAVED sekmesi bulunur. Saved, daha önce indirdiğiniz whatsapp hikayelerine ait fotoğraf ve videoları görmenizi sağlar.

Bir Whatsapp hikayesini indirmek için tek yapmanız gereken RECENT STORIES sekmesine gidip videoya yada fotoğrafa tıklamaktır. Ardından görüntünün altında Download butonuna dokunursanız artık o hikaye telefonunuza kaydedilmiş demektir.

Whatsapp hikayelerini indirebilmenin en iyi yanı sürekli olarak saklayabilmektir. Whatapp, diğer hikayeler uygulamaları gibi fotoğraf ve videoları kısa süreliğine saklar ve otomatik olarak siler

Whatsapp’da İndirdiğim Hikayeler Nerede?

Kaydettiğiniz hikayeyi görüntülemek için birkaç işlem daha yapmanız gerekiyor. Her şeyden önce telefonunuzda bir dosya yöneticisi uygulaması olmalı. Asus Dosya Yöneticisi yada GM Dosya Yöneticisi uygulamalarından birini kullanabilirsiniz. Kendi dosya yöneticisi uygulamanız varsa o da olur ancak “Gizli dosyaları görüntüleme” özelliği olmalı.

Dosya Yöneticisi uygulamanızı açın ve Ayarlar’a ulaşın. Buradan “Gizli dosya ve klasörler” yada “Sistem dosyalarını göster” seçeneğini açık konuma getirerek görünür yapın.

Ardından Dahili Bellek > Whatsapp > Media > .Statuses klasörüne giderek indirdiğiniz hikayeleri görebilirsiniz. Fotoğraflar ve videolara burada saklanmaktadır.

UYARI .Statuses klasöründeki fotoğraf ve videolar gibi dosyalar her 24 saatte bir otomatik olarak silinmektedir. Sizin için önemli olabilecek bir fotoğraf ve videoyu bu klasörde bırakmadan taşıyın.

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

1 yorum

  1. whatsapp, instagram ve facebook gibi hikaye paylaşımını aktif hale getirdi.bence hepsinden daha kullanışlı ve çoğu zaman hikayeleri telefona indirmek gerekebiliyor.çok teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir