Anasayfa / Windows 10 / Window 10 Orjinal ISO Dosyası (indir)

Window 10 Orjinal ISO Dosyası (indir)

Window 10 formatlık iso indirWindows 10 orjinal ISO dosyası bulmak biraz güç. Dosya boyutu yüksek olduğu için herkes her yere upload edemiyor. Ancak microsoft araçlarını kullanarak indirmeniz mümkün olabiliyor.

Windows 10 orjinal ISO dosyası genellikle titiz kullanıcıların tercihi oluyor. Dolaşımda olan ISO dosyalarının çoğu müdahale edilmiş, bozuk veya eksik ISO dosyaları oluyor. Böyle orjinallikten uzak ISO dosyaları işinizi zorlaştırabilir. Ayrıca biri tarafından internete yüklenen ISO dosyalarının içerisine ne tür yazılımlar yerleştirildiğini de bilemeyiz. Bu nedenle orjinal, temiz, formatlık ISO dosyası indirmek en sağlıklısı.

Peki orjinal ve formatlık Windows 10 ISO dosyası nasıl ve nereden indirilir? Bu sorunun cevabını ilk paragrafta vermiştim: Microsoft! Microsoft sitesinden orjinal windows 10 indirmek mümkün. Ancak ben size sürekli işinize yarayacak ve çok pratik bir araçtan bahsedeceğim.

Windows 10 Orjinal ISO Ne İşe Yarar?

Windows 10 orjinal iso dosyaları dış müdahaleye uğramamış temiz iso dosyalarıdır. Bu sayede içlerinde herhangi bir ek yazılım yada keylogger bulundurmazlar.
Virüs, reklam yazılımı gibi zararlıları içermediklerinden içiniz rahat şekilde kullanabilirsiniz.
Bütün ayarlar varsayılan şeklinde kurulur. Program içermedikleri için istediğiniz programı kendiniz seçmekte özgürsünüzdür.
Geçmiş tüm güncellemeleri içerirler, açıkları kapatılmıştır ve performansları oldukça yüksektir.

Windows 10 Formatlık Temiz Kurulum ISO İndir

Windows 10 ISO dosyasını indirmek için microsoftu kullanacağız fakat sitesine gitmemize gerek kalmayacak. Windows ISO Downloader.exe programını açarak istediğimiz ISO dosyasını temiz şekilde indireceğiz. Dilerseniz programı indirin ve kullanıma geçin.

Linkten Windows ISO Downloader isimli programı indirin ve açın.

Sağ menüden Windows 10’u seçin ve bir süre bekledikten sonra indireceğiniz Windows sürümünü de seçip ilerleyin.

windows 10 home pro iso indir
windows 10 home pro iso indir

Ardından çıkan ekranda Onayla diyerek Sürüm ve Dil seçiminin yapıldığı bölüme ulaşın. Dil seçimini yapıp Onayla butona tıklayın.

windows 10 türkçe iso indir
windows 10 türkçe iso indir

Windows 10 dilini seçtikten sonra karşınıza 32 Bit ve 64 Bit seçenekleri gelecek. Kendi donanımınıza uygun olanı seçin ve indirmeye başlayın.

windows 10 32 bit 64 bit indir
windows 10 32 bit 64 bit indir

Yaklaşık 4.3 GB boyutunda bir iso dosyası indiriyorsunuz. İnternet hızınıza göre indirme süresi değişecektir. İndirme bittikten sonra yapmanız gereken bu iso dosyasını bir usb flash belleğe yazdırmak ve temiz kuruluma geçmektir: Windows 10 Kurulum USB’si Hazırlama | ISO’yu USB Belleğe Yazdırma

Birde Buna Bak

Windows Update Nasıl Açılır?

Windows 10 belli aralıklarla güncellenmeye devam eden yeni nesil bir işletim sistemi. Güncellemeler önemli fakat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir