Anasayfa / Uncategorized / Windows 10 Ekranı İkiye Bölme (Snap Assist)

Windows 10 Ekranı İkiye Bölme (Snap Assist)

windows 10 ekranı bölmeWindows 10 ekranı ikiye nasıl bölünür? Ekranı bölmek için gerekli kısayollar nelerdir…

Baştan söyleyeyim burada anlatacaklarım tek bir monitör kullananlar için ekran bölmeye yarar. Eğer birden fazla monitör kullanıyorsa ve ekranı bölmek istiyorsanız şansınızı farklı bir sitede denemelisiniz.

Windows 8 ile birlikte hayatımıza giren güzel bir teknoloji var. Bu teknoloji ekranın sağ ve sol bölümlerine iki ayrı ögeyi yerleştirerek aynı anda farklı işleri yürütmemizi sağlıyor. Diyelim ki bir eğitim videosu izliyorsunuz ve ekranı değiştirmeden pratik yapmak istiyorsunuz. Normalde bunu yapmak mümkün değildir, ALT + TAB yaparak yada fareyi kullanarak diğer sayfayı aşağı alıp asıl sayfaya dönmeniz gerekir.

Ancak ekranı ikiye bölerseniz hem videonuzu izleyebilir hem de pratik yapabilirsiniz. Bu konuda örnekler çoğaltılabilir.

Windows 10 Ekranı İkiye Nasıl Bölünür?

İki farklı sayfayı yan yana açmak için ögeyi başlatın ve fareyle pencereyi tutup en sola doğru sürükleyin. Otomatik olarak saydam bir pencere açılacak ve seçtiğiniz öge sola konumlandırılacaktır.

Ardından ekranın sağ tarafında yerleştirebileceğiniz diğer uygulamalar görünür. İsterseniz içlerinden birini tıklayarak sağa konumlandırabilirsiniz.

Kısayol

Bu işlemi kısayoldan yapmak için sola konumlandırmak istediğiniz sayfayı Windows + Sol Yön Tuşu ile sola, sağa konumlandırmak istediğiniz sayfayı Windows + Sağ Yön Tuşu işe sağa konumlandırabilirsiniz.

Birde Buna Bak

Outlook Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook hesap silme işleminin detayları. Outlook hesap silme linki ve resimli anlatımını yazımızda bulabilirsiniz… Outlook …

1 yorum

  1. bu ozelliği kaldırmak istiyorum iki ekran kullandıgım için sorun cıkartıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir