Anasayfa / Windows 10 / Windows 10 Masaüstü Araçları: Saat, Takvim, Hava Durumu

Windows 10 Masaüstü Araçları: Saat, Takvim, Hava Durumu

Windows 10 saat takvim araçlarıWindows 10’da kullanabileceğiniz Saat, Takvim ve Hava Durumu araçlar hakkında detaylı bilgi ve kurulum adımları…

Windows Vista ile hayatımıza giren o kullanışlı masaüstü araçlarını hatırlıyor musunuz? Bu araçlar masaüstünüzde istediğiniz yerde duran, saati, takvimi, hava durumunu gösteren araçlardır. Bazıları not almanızı sağlayan farklı araçlar da vardı tabii. CPU Monitor, Para Birimi Dönüştürücü, Haberler (Feeds), Puzzle, Slide Show bunlardan birkaçı.

Kim anlık olarak hava durumunu takip etmek istemez ki? Bu araçlar birçok işimizi kolaylaştırıyordu ve masaüstüne canlı bir hava katıyordu… Şimdi bu araçları Windows 10 ile birlikte kullanma şansınız var. Bu araçları bilgisayarınıza kurmak için iki farklı araç mevcut. Her ikisinin de indirme linklerini yazımızda bulabilirsiniz.

Desktop Gadgets Installer

Windows 7’deki bütün masaüstü araçlarını Windows 10’a getiren bu yazılıma tamamen ücretsiz sahip olabilirsiniz. İndirme sayfasına gidin ve “Download the Desktop gadgets installer” seçeneğine tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza kurun. Açılacak pencereden istediğiniz aracı tutup sürükleyerek masaüstünüzü ekleyebilirsiniz. Bu araçları gösterip gizlemek için masaüstünüze sağ tıklayın ve Araçlar’ı seçin.

Windows 10 Masaüstü Araçları
Windows 10 Masaüstü Araçları

İndir

8GadgetPack

Bir diğer masaüstü araç yazılımı ise 8GadgetPack. Bu uygulama Desktop Gadgets Installer’e göre daha fazla aracı içeriyor. Toplam 45 farklı aracın yer aldığı uygulama yine ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş. Klasik araçlar penceresine sahip yazılımdan istediğiniz aracı tutup sürükleyerek masaüstüne ekleyebilirsiniz.

windows 10 için saat, takvim, hava durumu aracı
windows 10 için saat, takvim, hava durumu aracı

İndir

Birde Buna Bak

Windows Update Nasıl Açılır?

Windows 10 belli aralıklarla güncellenmeye devam eden yeni nesil bir işletim sistemi. Güncellemeler önemli fakat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir