Anasayfa / Windows 10 / Windows 10 Orjinal Font Dosyaları (İndir)

Windows 10 Orjinal Font Dosyaları (İndir)

windows 10 fontWindows 10 font dosyası hakkında bilgi ve orjinal font dosyasının indirme bağlantısını bu yazıda bulabilirsiniz.

Windows fontları üzerinde sık sık değişiklik yapıyorsanız el değmemiş bir font klasörüne ihtiyaç duyabilirsiniz. Tasarımcılar ve coderlar iyi bilirler ki orjinal bir font dosyası her zaman el altında bulunabilmelidir. Bu klasörde sürekli eklemek çıkarma işlemi yapmak bazı fontları kaybetmeye neden olabildiğinden varsayılan fontlara dönmek gerekebilir.

Fontlarınız arasında eksik ve hatalı olanlar varsa aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilk günkü haline döndürebilirsiniz. Font klasörünü indirdikten sonra Yerel Disk C > Windows > Fonts klasörüne yapıştırın.

Windows 10 Varsayılan Sistem Fontları Dosyası İndir

Yazı Tipi Ayarlarını Varsayılana Döndürün

Windows 10 üzerinde fontlarla ilgili yaşadığınız sorunların bir çözümü de yazı tipi ayarlarını varsayılana döndürmektir. Bu sayede fontlarla ilgili ayarlar sıfırlanacaktır. Bunun için Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme > Yazı Tipleri > Yazı Tipi Ayarları’na ulaşın ve “Varsayılan yazı tipi ayarlarını geri yükle” butonuna tıklayın.

windows 10 font

Varsayılan font klasörü, tarayıcınızda, OS içinde ve kullandığınız programlardaki görüntüleme problemlerini çözecektir.

Birde Buna Bak

Windows Update Nasıl Açılır?

Windows 10 belli aralıklarla güncellenmeye devam eden yeni nesil bir işletim sistemi. Güncellemeler önemli fakat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir