Anasayfa / Windows 10 / Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma

Windows 10 Giriş Şifresi Kaldırma

Windows 10 Giriş Şifresi KaldırmaWindows 10 açılış şifresi, insanların kişisel bilgisayarlarını güvenlik altına almak için kullandığı bir güvenlik önlemidir. Açılış şifresine genellikle bilgisayarın başkaları tarafından kullanılması istenmediği durumlarda ihtiyaç duyulur. Çocukların bilgisayara erişimini engellemek için de kullanılabilir. Kırılması çoğu zaman imkansız olduğundan windows 10 bilgisayarınıza üstün koruma sağlar.

Windows 10 açılış şifresi bazı durumlarda kaldırılmak istenebilir. Açılış şifresine gerek kalmadığı durumlarda artık bilgisayarı açılırken yavaşlatmanın anlamı da yoktur. O nedenle açılış şifresini kaldırarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Peki windows 10 giriş şifresi nasıl kaldırılır? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Windows 10 Giriş Şifresi Nasıl Kaldırılır?

1 Sol alt köşedeki windows logosuna tıklayın ve başka bir hiçbir şey yapmadan netplwiz yazın ve çıkan sonucu seçin.

2 Kullanıcı Hesapları menüsü açılacaktır. Burada “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir” seçeneğindeki tiki kaldırın ve uygula deyin.

3 Uygula dedikten sonra sizden parolanızı yazmanızı isteyen bir pencere çıkacaktır. Uygun bölümlere parolanızı yazdıktan sonra Tamam deyip işlemi tamamlayın.

Windows 10 giriş şifrenizi kaldırmış oldunuz. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda parola istemediğini göreceksiniz. Bilgisayarınıza tekrar parola koymak isterseniz işlemi tersi yönde uygulayabilirsiniz.

Birde Buna Bak

Windows Update Nasıl Açılır?

Windows 10 belli aralıklarla güncellenmeye devam eden yeni nesil bir işletim sistemi. Güncellemeler önemli fakat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir