Anasayfa / Yazılım / Yandex Tarayıcıya İDM Eklentisi Nasıl Kurulur?

Yandex Tarayıcıya İDM Eklentisi Nasıl Kurulur?

Yandex Tarayıcıya İDM Eklentisi Nasıl Kurulur?Yandex Browser yada Türkçe adıyla Yandex Tarayıcı Ruslar tarafından geliştirilen ve ülkemizde de yaygın olarak kullanılan hızlı internet tarayıcısıdır. Dahili reklam engelleyici, turbo moduyla hızlı gezinti gibi özellikleriyle rakiplerinden ayrılan program İnternet Download Manager’i de destekliyor.

Internet Download Manager (IDM) internetten dosya ve video indirmek için kullandığımız yegane indirme yöneticisi. Videoların sağ üst köşesinde görüntülenen “Bu video dosyasını indir” seçeneğiyle indirmeleri kolaylaştıran ve dosya sitelerindeki indirme linklerini otomatik çekerek indirmeyi devralan IDM’yi Yandex Tarayıcı’da kullanabilirsiniz. Yalnız bunun için diğer tarayıcılara ek olarak birkaç işlem gerçekleştirmek gerekiyor. Bunu, tarayıcının idm ile entegrasyonuz ve sorunsuz çalışması için yapacağız.

Yandex İnternet Download Manager Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

İlk olarak IDM’yi açın ve İndirmeler > Seçenekler’i seçin.
Burada Tarayıcı Ekle butonuna tıklayın ve Yandex’i programa tanıtın.
Yandex, genellikle Yerel Disk C > Program Dosyaları x86 > Yandex > Yandex Browser klasöründedir.

idm tarayıcı ekle
yandex’i idm’ye tanıtalım

Yandex’i İDM’ye ekledikten sonra Internet Download Manager eklentisi dosyasını tarayıcıya eklememiz gerekiyor. Bunun için;

Yandex Tarayıcı başlatıp adres satırına “browser://tune/” yazın ve Uzantılar’a giriş yapın.
Ardından C:Program Files (x86)Internet Download Manager dosyasını açın ve burada bulunan “IDMGCExt.crx” dosyasını sürükleyip Uzantılar sayfasına bırakın.

idm eklentinini yandex'e kurulması
idm eklentinini yandex’e kurulması

İşlemin sonunda Uzantılar sayfasının en altına inerseniz IDM Entegration Module eklentisini sorunsuz çalıştığını ve tarayıcınızla İDM’nin başarıyla ilişkilendirildiğini göreceksiniz.
Bundan sonra internetten dosya indirirken idm’yi kullanabilirsiniz, videolarda “Bu video dosyasını indir” butonu çıkacaktır.

Hoşçakalın!

Birde Buna Bak

Microsoft Edge’ye İdm Eklentisi Nasıl Eklenir?

Microsoft Edge tarayısına Internet Download Manager eklentisinin kurulumu… Bildiğiniz üzere tarayıcı savaşlarına yeni dahil olan …

1 yorum

  1. Harikasınız, çok işime yaradı. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir