Anasayfa / Sosyal Medya / Youtube İzleme ve Arama Geçmişi Temizleme Nasıl Yapılır?

Youtube İzleme ve Arama Geçmişi Temizleme Nasıl Yapılır?

Youtube Geçmiş Temizle | Youtube Arama Geçmişi Nasıl Silinir? Youtube’da “Geçmiş” adından bir uygulama var. Youtube geçmişi başlığı altında youtube sitesinde izlediğiniz videolar, yaptığınız aramalar ve videolara yazdığınız yorumlar kayıt altında tutuluyor.

Bu kayıtlar siz geçmişi silmedikçe hiçbir zaman silinmiyor ve youtube geçmişiniz hesabınız açık kaldıkça kayıt tutmaya devam ediyor.

Youtube geçmişi silmek ortak hesap kullanımı gibi durumlarda önemlidir. Yada izlediğiniz videolar ve yaptığınız aramalar kimse tarafından bilinmesin istiyorsanız youtube geçmişini silip temizleyebilirsiniz. Youtube geçmişini silmek youtube sitesinden yapılabilecek kolay bir işlemdir.

Youtube Arama Geçmişini Temizle

Youtube geçmiş başlığı altında sizlerin youtube sitesinde aradığı her kelimeyi kaydeder. Bu kayıtlar geçmiş bölümündeki Arama Geçmişi başlığı altında bulunabilir. Youtube arama geçmişini temizlemek için Youtube sitesine gidin. Arama geçmişini silmek istediğiniz hesabınıza giriş yapın ve sol taraftaki menüden “Geçmiş“i seçin. Geçmiş Türü bölümünden “Arama geçmişi“ni seçin ve Tüm Arama Geçmişini Temizle seçeneğine tıklayın.

youtube arama geçmişi

Youtube arama geçmişini temizlediniz. Bundan sonra bu işlemle tekrar etmek istemiyorsanız ve youtube arama geçmişi silmekle uğraşmak istemiyorsanız Arama Geçmişini Duraklat’ı seçin. Bu seçenek artık hiçbir geçmiş arama bilginize ulaşılmayacağı anlamına gelir. Arama geçmişini sildikten sonra izleme ve yorum geçmişinize de göz atabilirsiniz.

Youtube İzlenen Videoları Silme (Video Geçmişi Temizleme)

Youtube’de izlediğiniz gelmiş geçmiş tüm videoların geçmiş kısmında saklı tutulduğu biliyor muydunuz? Youtube’nin geçmiş ismindeki özelliği sayesinde youtube’da attığınız her adım kayıt altında tutuluyor. Beğendiğiniz videolardan, yaptığınız aramalara kadar. Bunlardan en önemlisi izlediğiniz videoların geçmişi olması. Ne kadar süre izlemiş olursanız olun istisnasız her video kaydediliyor ve siz silmediğiniz sürece silinmeden yıllarca orada kalıyor. Youtube izlenen videoların geçmişini temizlemek isterseniz anlatımdan yararlanabilirsiniz.

youtube izleme geçmişi

Youtube’da izlediğiniz videoları silmek için hesabınıza giriş yapın ve sol menüdeki “Geçmiş“e tıklayın. İzleme Geçmişi bölümden alttaki Tüm İzleme Geçmişini Temizle diyerek hesabınızdaki tüm videoların silinmesini sağlayabilirsiniz. Eğer tüm videolar silinmesin istiyorsanız silmek istediğiniz videonun sağ üst köşesindeki çarpı işaretini kullanarak manuel olarak silebilirsiniz.

İzlediğiniz videolar kayıtlı olmasın diyorsanız İzleme Geçmişini Duraklat seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu sayede hiçbir video geçmişe kaydedilmeyecektir.

Youtube Yorum Geçmişi (Yaptığınız Yorumları Görün)

Kimi insanlar tıpkı benim gibi uzun yıllar boyunca tek bir Google/Youtube hesabı kullandılar. Ve izlenen videolara yapılan yorumları videolar silinmedikçe orada kaldı. Geçmişte yaptığınız bir yorumu görmek için Youtube’nin yorum geçmişine göz atabilirsiniz. Yaptığınız tüm yorumları burada bulabilirsiniz.

youtube yorum geçmişi

Youtube yorum geçmişine ulaşmak için sol menüden Geçmiş’e tıklayın. Geçmiş türü’nden Yorumlar’ı seçin. Orta kısımda tüm yorumlar çıkacaktır. Aşağı indikçe geçmiş yorumlara ulaşabilirsiniz. Silmek istediğiniz yorumun üzerine gelip sağ köşede çıkan üç nokta üst üste işaretine tıklayıp Sil diyebilirsiniz.

Birde Buna Bak

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram son görülmeyi nasıl kapatabileceğinizi biliyor musunuz? Yuva yıkan olarak tabir özellik hakkında detaylı bilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir