Anasayfa / İnternetten Para Kazanma Yolları / Youtube Kanalını Para Kazanmaya Açma [2019]

Youtube Kanalını Para Kazanmaya Açma [2019]

youtube kanalını para kazanmaya açmaYoutube kanalınız var mı? Nasıl para kazanabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Youtuberların kazandıkları paraları sizde mi kazanmak istiyorsunuz? İlk iş olarak bir youtube kanalı açmalı ve para kazanma özelliğini aktifleştirmelisiniz.

Youtube’da ne hakkında içerik üreteceğinize karar verdiyseniz öncelikle kanalınızı para kazanmaya açmalısınız. Aksi takdirde bütün izlenmeleriniz ve kanalınızda gösterilen reklamlar boşa gidecektir. Para kazanma özelliğini açmanın ise birkaç şartı var.

Youtube, partnerlik özelliğini ilk duyurduğunda isteyen herkes kolayca gelir elde etmeye başlıyordu. Fazla rekabet olmadığı için kanallar kısa sürede büyüyor ve youtube partnerlik için sizi zorlamıyordu. Ancak şu an işler değişti, rekabet tavan yaptı ve para kazanma özelliğini hemen açamıyorsunuz.

Öncelikle kanalınızın durumu hakkında bilgi sahibi olmalısınız, yüklediğiniz videoların telif hakkı içeren materyaller bulundurmadığından emin olun. Videolarda kullandığınız müzik, resim ve metinler hakkında uyarı alırsanız para kazanmanız zorlaşacaktır. Unutmayın, youtube şartları karşılasanız bile kanalınızı önce incelemeye alır, eğer uygunsa izin verir ve iş ortaklığınız başlamış olur.

Youtube Para Kazanma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bir youtuber olmak, yani youtube’nin tabiriyle iş ortağı olmak istiyorsanız öncelikle kanal özelliklerini açıp para kazanma başvurusu yapmalısınız. Bunun için aşağıdaki linke gidin ve Para Kazanma sekmesindeki “Etkinleştir” butonuna tıklayın.

https://www.youtube.com/features

youtube para kazanma aktifleştir
youtube para kazanma aktifleştir

Bu sayfada sizden istenen 4 farklı kriteri göreceksiniz. İlk 3 kriter kolay olanlandır, 4. kriter ise para kazanmaya başlamanın önündeki en büyük engel.

Son 12 ayda 4.000 saatlik izlenme süresine ve mevcut 1.000 aboneye ulaştıktan sonra kanalınızın incelenmesini bekleyin: Youtube daha önce iş ortağı olmak için 10 bin izlenme istiyordu, ancak bu botlar sayesinde kolayca aşılabiliyordu ve kötüye kullanılıyordu. Bu şart kaldırılarak yerine 4000 saat izlenme ve 1000 abone şartı getirildi. Bu şartları yerine getirmeden başvuru yapamıyorsanız.

Bu sitede daha önce izlenme süresinin öneminden bahsetmiştim, youtube izlenme sayılarına değil izlenme süresine önem veriyor demiştim: Youtube İzlenme Süresi Arttırma

Youtube SEO konusuna girmek istemiyorum ancak izlenme süresinin bu konuda bir kriter olduğunu unutmayın.

Youtube kanalınız için iş ortaklığı program şartlarını kabul ettiniz, Adsense’ye kayıt oldunuz ve para kazanma tercihlerini belirlediniz ki bunlar en kolay adımlardır. Son ve en yeni şart izlenme süresi ve abone sayısı. Kanalınızın durumunu aynı sayfada en altta görüntüleyebilirsiniz. Para kazanmaya başlamak için geriye ne kadar izlenme ve abone daha gerektiği belirtilir.

youtube kanalını para kazanmaya açma
youtube kanalını para kazanmaya açma

Bu şartı kısa sürede yerine getirmenin yolu güncel içerikler üretmek ve sık sık video yüklemek. Güncel içerikler o an popüler olan ve herkes tarafından aranan haberler, oyunlar gibi içerikler olabilir. Yalnız bu videolarda başka kanallara ve televizyonlara ait materyaller kullanılmamalıdır. Aksi takdirde abone ve izlenme şartı sağlansa bile para kazanma başvurunuz reddedilir. Bazı durumlarda ise video sizin kanalınızda izleniyor olsa bile kazanılan para hak sahibine gitmektedir.

Youtube’dan kazanabileceğiniz paranın miktarı sizin çalışma azminize, seçtiğiniz konuya ve sabrınıza bağlıdır. Motivasyonunuzu kaybetmeden ve sıkılmadan içerik üretmeye devam edin. Tamamen özgün içeriklerle youtube’dan para kazanmanız hiç zor değil. Bol kazançlar!

NOT: Daha önce iş ortaklığına kabul edilmiş, yani 10 bin izlenmeye sahip olan ve para kazanması açık olan kanallar eğer 1000 abone ve 40000 saat izlenmeye sahip değillerse para kazanma özellikleri kapatılır.

Birde Buna Bak

Para Kazanmanızı Sağlayacak Web Sitesi Fikirleri

İnternette web sitesi açarak para kazanmak mümkün. İstikrarlı ve kaliteli içerik üreten web siteleri hatrı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir